Sport | U Pokretu

10 Najboljih utakmica Premier lige u tek završenoj 2013/14 sezoni! (FOTO)

Jedna od uzbudljivijih sezona engleske Premier lige u poslednjih nekoliko godina se nedavno završila trijumfom Mančester Sitija (Manchester City), zahvaljujući pre svega odličnim partijama “građana” onda kada je bilo najpotrebnije, ali i kiksevima Liverpula (Liverpool), glavnog konkurenta za titulu. U sezoni koja je obilovala zaista sjajnim mečevima, pokušali smo da izdvojimo deset najinteresantnijih utakmica, u sportskom, i naravno rezultaskom smislu, budući da su neki od njih, u većoj ili manjoj meri, uticali na konačan ishod i plasman na kraju sezone.

10. Manchester City vs Manchester United 4:1, 22.09.2013.

Samir Nasri

Dejvid Mojesov debi na Mančesterskom derbiju, se završio teškim porazom Junajteda, i najavom veoma loše sezone u nastavku takmičenja. Serhio Aguero, Jaja Ture i Samir Nasri su pitanje pobednika rešili već do 50. minuta, i u potpunosti razbili zadnju liniju “djavola” koja je poput ostatka tima, verovatno jedva čekala poslednji sudijski zvižduk.

09. Arsenal vs Everton 1:1, 08.12.2013.

Arsenal - Everton

Odlična i veoma zanimljiva utakmica, i jedno od boljih izdanja gostujuće ekipe na Emirejtsu poslednjih nekoliko godina. Iako su na izjednačenje čekali do 84. minuta, ekipa Roberta Martineza, je dominirala na terenu kako u posedu lopte, tako i u šutevima na gol “tobdžija”, uz fenomelanu partiju Rosa Barklija.

08. Aston Villa vs West Brom 4:3, 29.01.2014.

Aston Villa - West Brom

Popularni “West Midlands” derbi će svakako dugo živeti u sećanju onih koji su mu prisustvovali. Vest Bromvič je poveo sa 2:0 u prvih devet minuta utakmice, Vila je odgovorila sa tri gola najavljujući preokret, da bi Bromvič, pred kraj poluvemena, izjednačio na 3:3! Konačni rezultat je postavio Kristijan Benteke sa penala, osiguravši tako prvu pobedu Aston Vile nad Vest Bromvičem, prvi put posle 2010. godine.

07. Cardiff City vs Manchester City 3:2, 25.08.2013.

Fraizer Campbell

Tek drugi vikend u sezoni je doneo i jedan od najvećih šokova i iznenađenja godine, kada je Cardiff City zabeležio svoju prvu pobedu u Premijer ligi, i to na kakav način – preokretom protiv favorizovanog Mančester Sitija. Iako su načeti odmah nakon početka drugog poluvremena, velšani su uspeli da postignu tri pogotka, i uprkos kasnom golu Alvara Negreda, izdržali do kraja i uspeli da zabeleže svoju prvu, istorijsku pobedu u PL.

06. Manchester City vs Arsenal 6:3, 14.12.2013.

Alvaro Negredo

Definitivno jedna od najefikasnijih utakmica sezone! Isprativši Njukasl sa 4 gola u mreži na svom terenu, Junajted takođe sa 4, Norvič sa 7 i Totenhem sa 6, Mančester Siti je napravio odličnu uvertiru za meč sa Arsenalom, tada liderom prvenstva. Terenska dominacija je krunisana fenomenalnom realizacijom u ključnim trenucima, te su razbili goste iz severnog Londona, sa ukupno 6 postignutih golova!

05. Chelsea vs Arsenal 6:0, 22.03.2014.

Chelsea - Arsenal

Hiljadita utakmica Arsena Vengera na klupi Arsenala se završila jednim od najgorih poraza u karijeri francuskog stručnjaka. Tri primljena gola i crveni karton, za vrlo kratko vreme, nagovestili su težak poraz “tobdžija”, koji je ekipa Čelzija samo potvrdila u nastavku, postigavši još dodatna tri gola. Venger je nakon meča besneo na sudije, smatrajući da je glavni arbitar Andre Marinner, direktno uticao na konačan rezultat, time što je potpuno neopravdano poslao Kirana Gibsa u svlačionicu, zbog crvenog kartona!

04. Everton vs Liverpool 3:3, 23.11.2013.

Everton - Liverpool

Šest golova, pregršt šansi, fenomenalne odbrane, i toliko želje i napetosti kod igrača, učinili su ovaj “Merseyside” gradski derbi između Evertona i L’pula jednim od najinteresantnijih u poslednjih nekoliko godina. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, šanse su se nizale na obe strane, dok Danijel Staridž u poslednjem minutu utakmice nije dao gol glavom i postavio konačnih 3:3!

03. Liverpool vs Arsenal 5:1, 08.02.2014.

Liverpool - Arsenal

Na početku februara meseca, Arsenal je bio lider prvenstva, dok je Liverpul pokušavao da sebi osigura legitimno mesto među vodećom četvorkom. Nakon 20 minuta utakmice na Enfildu (Anfield), čitava trka za titulu Premier lige je u potpunosti bila promenjena. Martin Škrtel, Rahim Sterling i Danijel Staridž, doneli su Liverpulu brzo vođstvo od 4:0, i najavili neizvesnu borbu za titulu šampiona u kojoj su sebe istakli kao jednog od glavnih kandidata.

02. Liverpool vs Manchester City 3:2, 13.04.2014.

Steven Gerrard

Ovaj meč je okarakterisan kao onaj koji će direktno odlučiti titulu šampiona Premier lige, a ipak, pobedu je odneo onaj tim koji je na kraju završio kao drugi. Utakmica je odlično počela za ekipu Brendana Rodžera, koja je vodila 2:0, pre nego što su se opustili i dozvolili Sitiju da nekako stigne do izjednačenja. Međutim, fenomenalan pogodak Filipa Kutinja u 78. minutu meča, doneo je Liverpulu mnogo željenu pobedu i uverenje da je titula posle 24 godine čekanja, konačno u njihovim rukama.

01. Crystal Palace vs Liverpool 3:3, 05.05.2014.

Luis Suarez

Jedna od najvećih utakmica u istoriji Premier lige, isključivo zahvaljujući epskim posledicama po jednog od učesnika. Rezultat od 3:0, i samo 11 minuta do kraja meča, delovali su dovoljno za dodatno smanjenje gol razlike u odnosu na konkurentski Siti, i nastavak nade do poslednjeg kola lige. Neverovatan pad u igri ekipe Brendana Rodžersa, otvorili su prostor fudbalerima Kristal Palasa, da sa brza tri gola dođu do izjednačenja, i konačno rasprše snove o tituli igračima Liverpula, koji su sa suzama u očima i pognutih glava napustili gostujući teren.

Izvor: The Telegraph